Czy konieczna jest księgowa w twojej działalności?

Jeżeli jesteś debiutującym przedsiębiorcą, który dopiero od niedawna działa w branży, możliwe, że jeszcze nie zebrałeś całego swojego personelu. Jednak najistotniejszym elementem twojej drużyny będzie z pewnością księgowa. Nawet jeżeli posiadasz w tym zakresie jakieś umiejętności, pozostałe obowiązki związane z działaniem korporacji raczej nie pozwolą ci trudzić się tym zagadnieniem, na tyle ile trzeba.

A jest to niezwykle ważna funkcja, która wybawi cię z wielu kłopotów, wystawiając zaświadczenie o zarobkach dla personelu i wiele innych

księgowa

– Cena Biznesu. Jeśli raczej nie zdecydujesz się na taką specjalistkę, wszystko będziesz musiał robić sam. Pewnie, że sporo artykułów można odnaleźć w internecie, wpisując do przeglądarki odpowiednia sentencję, np. „kompensata wzór”albo „faktura korygująca wzór” – w chwili gdy musisz sporządzić właściwe druki. Jednak co w momentach mocniej specjalistycznych? Tak jak zwyczajne zaświadczenie o zarobkach możemy samemu stworzyć, to wystawienie deklaracji podatkowej za cały miniony rok, przy wielu multum źródeł dochodu, może nam wyrządzić całkiem spory kłopot. Oczywiście, można spróbować zrobić to samemu, jednak przy nieodpowiednio wykonanej deklaracji mogą nas spotkać znaczne grzywny, nawet jeżeli było to nie intencjonalne.
Księgowa nie musi u nas być zaangażowana na całkowity etat, może to być persona, która wyłącznie świadczy nam usługi na zlecenie i na przykład raz w tygodniu odwiedzamy ją z wszelakich powodów. Na przykład jeśli potrzebna będzie kompensata wzór (zobacz: kompensata wzór) na nią może nam księgowa przesłać także pocztą e-mailowa, jednak pamiętajmy, że w niektórych przypadkach, niezbędny może się okazać jej podpis. Np., jeżeli pracownik wystąpi o zaświadczenie o zarobkach, to księgowaksięgowa (www.biuro-protax.pl/)je nam wystawić, jeśli uprzednio ją do tego upoważniliśmy

księgowa

Autor: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com

.

Niekiedy będzie nam potrzebna faktura korygująca wzór na nią również sporządzi dla nas nasza specjalistka – sprawdź: Cena Biznesu. Zawarcie z nią umowy o dzieło nie będzie nas zbyt wiele kosztować, a na pewno ułatwi nam znacznie zarządzanie biurem. Jeżeli zdecydujemy się na zaangażowanie w naszej firmie księgowej, musimy liczyć się z tym, że w momencie przydzielenia jej niektórych kompetencji, wyłącznie ona będzie miała możliwość ich wykonania – dotyczy to np. wypisywania deklaracji PIT dla pracowników lub gdy właściwe zaświadczenie o zarobkach będzie potrzebne.