Czy jest sens korzystać z usług doradztwa personalnego? Czy możemy na tym zyskać? Przeczytaj więcej

Czy jest sens korzystać z usług doradztwa personalnego? Czy możemy na tym zyskać? Przeczytaj więcej

Wielu osobom wydaje się, że w przeważającej większości firm rekrutację prowadzi dział HR. Tak właściwie jest to coraz mniej powszechne, bo wiele firm jest zdecydowanych na skorzystanie z doradztwa personalnego. I jak pokazuje doświadczenie wielu z nich, to naprawdę trafiona decyzja.

Firma działająca w tej branży, która poszukuje osób do pracy posiada większe możliwości w tym zakresie, tym bardziej w odróżnieniu do działów HR. Sprawdza się to zwłaszcza w momencie,

rozmowa biznesowa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

jak firma musi znaleźć pracownika na stanowisko o dość dużej odpowiedzialności, a także na pozycje o rzadszej specjalizacji, albo też gdy mamy liczne grono odpowiednich kandydatów. Usługi, jakie są oferowane przez agencja zatrudnienia są szybkie jak i skuteczne. W ten sposób działa dla przykładu doradztwo personalne Warszawa.

Zaś ludzie zajmujący się tym niwelują w znaczny sposób ryzyko popełnienia błędów podczas rekrutacji, gdyż specjalizują się w poszukiwaniu najbardziej kompetentnych i najbardziej profesjonalnych kandydatów. Ten argument jest szczególnie istotny dla firm, jakie nie posiadają zbytnio dużego doświadczenia w zakresie pozyskiwania odpowiednich pracowników, a także wyrażają obawy przed wybraniem złego pracownika. Za sprawą korzystania z firmy doradztwa personalnego w czasie rekrutowania nowych osób, kadra kierownicza oraz działy personalne mogą być odciążenie od obowiązków, jakie mają związek z szukaniem pracowników oraz doborem personelu. To sprawia, iż większa jest w takim wypadku jej efektywność przy normalnych zadaniach, to umożliwia również pełną koncentrację na prowadzonej działalności spraw biznesowych. Firma, jaka korzysta z usług doradztwa personalnego zmniejsza biurokrację w przedsiębiorstwie, a również zmniejsza koszty zatrudnienia. Pracodawca więc nie musi przejmować się formalnościami, ponieważ wszystkich dopełni wynajęta przez niego agencja.

Tego typu agencja również ma właściwą wiedzę, zna pojęcia, jak payroll (Payroll Solutions), dlatego też nie musimy się
bać o kwestie związane z zatrudnianiem i rozliczaniem osób pracujących w firmie. No i na koniec warto powiedzieć, że wszelkie działania firmy, która oferuje doradztwo personalne są poufne . To konieczne w sytuacji, jak zarządzający firmą chciałby zatrudnić nową osobę na zajęte w danej chwili stanowisko. Zlecając wiec proces rekrutacji poza firmę można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji wewnątrz firmy.