Czy golenie jest nieodzownym obowiązkiem zadbanego mężczyzny, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jednym z atrybutów prawdziwych mężczyzn jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u panów praktycznie od wielu wieku nastoletniego, i praktycznie do samego końca trzeba o nie dbać. Obecnie modny mężczyzna to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowana broda i wąsy także będą dopuszczalne. Jednak nie może to być zarost, jaki jest niechlujny, tylko zadbany i przystrzyżony. Niekiedy można jeszcze wybaczyć męski, kilkudniowy zarost, ale tylko w nieoficjalnych sytuacjach, na bardziej oficjalne okazje należy jednak zadbać o to, aby nie mieć żadnego zarostu.

A do jego pielęgnowania będzie parę różnych sposobów. Nowoczesne osoby, nie lubiące takich pielęgnacyjnych czynności wybiorą zapewne maszynki elektryczne, za ich pomocą da się rozprawić z zarostem sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego. Lecz większości mężczyzn taki sposób golenia nie do końca pasuje, jednak oni wolą klasyczne metody.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu artykuł jest godny uwagi, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej laser do usuwania tatuażu tego typu materiałów.

Najstarszą i uznawaną obecnie za bardzo jest golenie się brzytwą. Dawniej, gdy nie znano maszynek, to była jedyna możliwość, ale obecnie nie każdy dałby sobie radę z niezwykle ostrym ostrzem na szyi.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą współcześnie metodą golenia są różnego rodzaju maszynki. Oferowane są one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich maszynek jednorazowych aż po nowoczesne, kilkuostrzowe egzemplarze. Lecz golenie to nie tylko sama maszynka czy brzytwa.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na interesujący Cię temat. Przejdź do następnego artykułu i czytaj wpis opakowania esd.

Włosy przed tą czynnością należy dobrze zmiękczyć, a tu bardzo się przydadzą pianki do golenia (). Mniej obecnie popularne, lecz ponoć znacznie lepsze będzie zastosowanie klasycznego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że naszym panom po prostu nie będzie się chciało z tym bawić.

Po goleniu należy także zadbać o skórę na twarzy. Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś dobry krem po goleniu, spora grupa mężczyzn chętnie używa także ałun, który ma działanie bakteriobójcze i ściągające, a równocześnie świetnie tamuje krwawienie. Kupując akcesoria i kosmetyki do golenia warto szukać dobrych, sprawdzonych firm, tu na przykład świetnie prezentują się produkty firmy dovo razors.