Czy faktycznie warto być tłumaczem języków obcych?

Czy faktycznie warto być tłumaczem języków obcych?

Na wstępie napiszę, że sam jestem tłumaczem – angielskiego. Uważam, że chociaż oczywiście są fajniejsze profesje, to jednak jakby nie patrzeć mogłem trafić o wiele gorzej. Należy zwrócić uwagę, iż jeżeli możemy robić każdego dnia to co lubimy, to w automatyczny sposób jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. A tak naprawdę bardzo lubię jęz. angielski, dużą frajdę sprawiają mi najróżniejsze zmagania z tym niesamowicie popularnym językiem. I wcale nie jest powiedziane, że zawód tłumacza jest czymś bardzo nudnym.

Przynajmniej w moim przypadku nigdy nie ma żadnej mody o nudzie. Chociaż prawda jest taka, że wychodzę do ludzi, a więc ogólnie nie tłumaczę tylko w swoim domu.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do następnej witryny, gdzie znajdziesz pouczające wpisy – kliknij w link barrierta.

Nierzadko sytuacja jest taka, iż tłumacz pracuje tylko w domu, a więc po pewnym okresie czasu może trochę się nudzić, poczuć się nieodpowiednio. Jednakże tak czy siak bez większego cienia wątpliwości warto wykonywać – naturalnie jeżeli masz wymagane uprawnienia zawodowe, a do tego doskonale znasz jęz. angielski. Pamiętaj o tym.

słownik

Autor: Sharon Mollerus
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie powinieneś rozumować, że słabe tłumaczenia są OK: jeśli w istocie znasz jęz. angielski, a na dodatek nie jesteś leniem, masz niemałe szanse na sukces. Trudno mieć co do tego wątpliwości. Sam ostatnio tłumaczę, ale również piszę teksty po angielsku – uważam, że to fajny pieniądz. Należy również nadmienić, że tłumacze są z reguły niezależni.

Czyżby komentarze z www (http://sosushi.pl/) były o tyle inspirujące, że masz ochotę zostawić własny? Namawiamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna radość.

Chociaż całkowita niezależność nie jest realna, to w sumie i tak mamy możliwość żyć w większej swobodzie. Znam ostatnio tłumacza, który przebywa sobie w magicznej Tajlandii.

Chociaż siedząc w Polsce zarobiłby sporo więcej, to i tak jest w stanie zarobić niemałe pieniądze (sprawdź ceny). Tajlandia jest rajem – szczególnie dla osób, które umiejętnie są w stanie podejść do zarabiania przez Internet. W sumie mógłbym w tym momencie wymienić dużo więcej atutów zostania tłumaczem. Ciężko sądzić, iż porządny tłumacz, czyli taki, który odpowiednio podchodzi do swojego zawodu, będzie jakoś bardzo narzekał na swój los. Pamiętaj to. A więc: chciałbyś być tłumaczem? Absolutnie nie chciałbym odradzić. Jednak nie namawiam, bo to musi być tylko Twoja osobista decyzja.