Co to jest umeblowanie mieszkania w modnym kierunku vintage?

Ostatnimi czasy w modzie są powroty do historii. Wpierw w latach dziewięćdziesiątych obserwowaliśmy wzrost popularności literatury historycznej – półki księgarskie uginały się od publikacji o tej tematyce.

Także telewizja nadawała sporo programów o tematyce historycznej. Nie dziwi więc fakt, że ten trend przedostał się do w szerokim zakresie rozumianej mody. Jeśli jeszcze dodamy sentyment za PRL, musiało tak być. Styl o którym piszę mieni się Vintage. Oznacza on mieszanie współczesnego ze starym. Może to być przykładowo umiejętne łączenie współczesnego wnętrza sypialni z klasycznym żyrandolem, w taki sposób by jedno z drugim się nie wykluczało. Świetnym przykładem mogą tu być bardzo współczesny zestaw HIFi a na zewnątrz obudowa jakby żywcem ze starego radia z oczkiem. W dodatku to wszystko stojące w nowoczesnym, połyskującym chromem salonie. W podobnym stylu może zostać umeblowane każde pomieszczenie. Wyobraźmy sobie przykładowo ekstra nowoczesny salon, przy suficie wisi żyrandole klasyczne (zobacz lampydodomu.pl) z kryształu.

Autor: Technolux

Albo może wystrój biblioteczki na wskroś nowomodny (z plazmą, laptopem), a obok tego stare pióro wieczne ze śladami użytkowania, jednak nie zniszczone. Styl vintage to próba pogodzenia wody z ogniem, przeszłości przynoszącej nam uczucie ciągłości pokoleniowej z doznaniem komfortu, które daje nowoczesne wzornictwo i technologia. Zjawia się taka myśl, iż w tym szalonym jak superszybki odrzutowiec dzisiejszym świecie, jest coś co nie przemija, chociażby to miało być tylko pióro odziedziczone po dziadku.

Ekscytuje Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju artykułu – on także jest warty zainteresowania.

Dlatego zatem mogą z sobą w jednej alkierzy harmonijnie „koegzystować” lampki nocne nowoczesne i stare łóżko małżeńskie z baldachimem. Oba te przedmioty, zarówno nowoczesna lampka nocna i łóżko po babuni pełnią swą rolę i nawzajem się dopełniają. Stare łoże nadaje pomieszczeniu splendoru a nowoczesna lampka nocna pomaga nam oszczędzić czas (nie musimy chodzić za naftą). Podobne pomysły możemy stosować w umywalni, gdzie dzisiejsza wanna może udawać naruszoną zębem czasu wannę babci, równocześnie oświetlać umywalnię będą nowomodne plafony łazienkowe z żarówkami LED. Niezmiernie ważne jest, aby wszystkie te elementy ze sobą harmonizowały, podkreślając wzajemnie swoje atuty.