Co robić, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku w Wielkiej Brytanii

Co robić, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku w Wielkiej Brytanii

Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii albo Irlandii Północnej? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde spośród tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tak wielu rodaków decyduje się układać sobie życie, lub chociaż na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Zwłaszcza jeśli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.

Droga

Autor: Helena Jacoba
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie i technika, wydarzają się również wypadki drogowe. Statystyki tego typu wydarzeń z roku na rok odnotowują ich coraz więcej. Przerażająco mała liczba ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w UK.

Taka świetna strona (https://www.winski.pl/ochrona-danych-osobowych.html) na pewno Cię zaintryguje, ponieważ jest tam opisane bez wątpienia dużo podobnych informacji na opisywany tu temat.

Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obcy kraj, język, różnice w regulacjach prawnych – wszystko to potęguje odczucie zagubienia oraz „odpuszczenia” sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim warto poznać swoje prawa w tej kwestii, by wiedzieć na czym się stoi. Przede wszystkim, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz starać się o rekompensatę finansową za poniesione obrażenia ciała albo straty materialne. Istotne jest również, żeby bezpośrednio po zdarzeniu wykonać wymienione niżej czynności:

Zapisać dane sprawcy innych innych osób uczestniczących w zdarzeniu. Najważniejszy jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Wypadek w pracy

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Koniecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!!
Warto również zrobić zdjęcia miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i iść do lekarza, by zbadał i udokumentował poniesione obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest się skontaktować z właściwą instytucją, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Praca dla Polaków w Anglii zwykle jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały w czasie wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych.

Mamy ochotę Cię namówić do przejrzenia naszego nowego wpisu. Po prostu kliknij odnośnik (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-design-thinking-czym-jest) i oglądaj bez ograniczeń to, co rzetelne.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania musisz jednak przygotować następujące informacje:
– Dokładną datę i miejsce wypadku;
– Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;
– Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
– Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
– Zaświadczenie lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji lub rehabilitacji;

W kolejnej części procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze jest skontaktować się z właściwą instytucją.

Gdzie szukać pomocy?

Nawet znajdując się za granicą możesz skontaktować się z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich znaleźć??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Starczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych odpowiednich instytucji, takich jak na przykład Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.