Co powinny mieć porządne organizery i jakie są ich rodzaje?

Co powinny mieć porządne organizery i jakie są ich rodzaje?

W jakimkolwiek zakładzie, bez względu na to, czy znajduje się on w przydomowym garażu, czy też w specjalistycznym warsztacie, jego właściciel prawie w każdym przypadku korzysta z dobrego organizera.

Może to być rodzaj regału, w którym przechowuje się różnego typu drobiazgi, zatem narzędzia lub małe części.

instalacje

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Przy jego kupnie należy pamiętać, że organizera nie kupuje się, potocznie mówiąc, „na wszelki wypadek”, ale na lata, ponieważ jest to jedna z najważniejszych rzeczy w zakładzie. Dlatego też podczas jego wybierania należy mieć na uwadze faktyczne zastosowanie. Tylko w ten sposób można oszacować wysokość czy też ilość poszczególnych przegródek. A muszą być w nim miejsca na różnej wielkości śrubki, gwoździe, śrubokręty czy też podkładki. Wszystko zależy od rodzaju danego warsztatu. W takim, w którym naprawia się raczej pojazdy, wykorzystywane są inne przyrządy, niż w zakładzie, w którym reperowane są urządzenia AGD czy elektroniczne. Najistotniejsza jest więc ilość oraz wielkość szufladek. Gdy nabywamy organizer w każdym przypadku korzystniej jest wybrać większy wzór, niż mniejszy.
organizer

Autor: jmv
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tymi dwoma kryteriami, ważne są także inne. Pierwszym z nich jest orientacja organizera, ponieważ może to być pionowa szafa, albo poziome pudełko. W rzeczywistości warto byłoby posiadać oba te rozwiązania, jednak należy pamiętać, że pionowe organizery umożliwiają wyciągnięcie tylko jednej szuflady, w czasie gdy w wypadku poziomych trzeba otworzyć kompletne wieczko.

Przy zakupie organizera bardzo ważny jest też surowiec, z którego był on zrobiony. Może to być drewno, metal bądź tworzywo sztuczne. W przypadku tych poziomych ważny jest też uchwyt, natomiast te wertykalne powinny mieć blokady przed wypadnięciem przegródek.