Co powinno się obecnie wiedzieć o imporcie towarów z Chin?

Co powinno się obecnie wiedzieć o imporcie towarów z Chin?

Importem produktów z Chin zajmuje się duża liczba naszych handlowców. Sprowadzają oni najróżniejsze towary. Jak jednak tego typu transport jest realizowany?

kontenery, import

Źródło: http://sxc.hu/
Importem towarów z Chin zainteresowane są nie tylko ogromne firmy handlowe, ale także osoby prywatne. Szczególnym zainteresowaniem naszych rodzimych kontrahentów cieszy się odzież oraz artykuły elektroniczne. Osoby prywatne najczęściej wysyłają zakupiony w Chinach towar za pośrednictwem firm kurierskich. Przesyłki z Chin dowożone są do naszego kraju dość długo. W najkrótszym czasie przesyłki z Chin dostarczane są za pośrednictwem popularnych firm kurierskich – tanie przesyłki z Chin. Czas oczekiwania na przesyłkę z Chin zależy w dużej mierze od tego, w jakim regionie tego wielkiego kraju je kupiono.

W wielu wypadkach zanim znajdą się w siedzibie firmy kurierskiej muszą pokonać niezwykle długą drogę przez same Chiny. Znacząco wydłuża to czas ich dowiezienia do naszego kraju. Nie wolno zapomnieć również, że przesyłka musi być poddana kontroli o charakterze celnym. To również może wydłużyć czas oczekiwania. Bez żadnych wątpliwości dłużej należy czekać na przesyłki, które wysłano w momentach przedświątecznym.

Zakupiony w Chinach towar może zostać wysłany do naszego kraju drogą morską. Kontenery z Chin załadowane w wybranym chińskim porcie płyną do Polski naprawdę długo – ile trwa transport (kliknij w link) kontenerami. Nie jest to najlepsza opcja dowiezienia kupionych w Chinach produktów dla osób, którym zależy na tym, aby towar dotarł jak najszybciej. Patrząc na to jednak z drugiej strony kontenery z Chin pozwalają przetransportować duże ilości towaru. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla osób sprowadzających z tego kraju niemałe ilości towarów o malutkich rozmiarach.

transport morski

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Cena transportu omawianą drogą jest o wiele mniejsza niż transport (przejdź do oferty) samolotowy. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby zamówiony towar dotarł szybko, wysyłanie zakupionych produktów drogą lotniczą jest zdecydowanie lepsze. Firm, które zajmują się spedycją zamówionego w Chinach towaru cały czas przybywa. Bez trudu można więc znaleźć firmę, która zaproponuje nam wyjątkowo korzystne warunki dostarczenia towarów z chińskich do krajowych portów. Trzeba tylko naprawdę solidnie poszukać, by postawić na firmę rzetelną i świadczącą usługi na najwyższym poziomie. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać nie jest to wcale aż takie trudne.