Co należy zrobić żeby wybielić zęby?

Co należy zrobić żeby wybielić zęby?

Mocne, białe zęby są potrzebą każdego. Najistotniejszą istotę gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków poleca również obniżenie konsumpcji artykułów włączających węglowodany gdyż jest to kluczowe pożywienie bakterii próchnicotwórczych.

białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Głównym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej, czy też manualnej, wszelka z nich nadzwyczaj prawidłowo realizuje swoje zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby należycie długo i czynimy to precyzyjnie. Ważne jest także, by odtrącić kiepskie nawyki, które szkodzą własnym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest korzystne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie robimy tego nazbyt często.
Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest niezwykle częstym zabiegiem. Poprawnie jest kiedy zabieg ów odbywa się pod dozorem lekarza. Dokonana kontrola i ocena uzębienia, także osiągnięte porady przyczynią się do realizacji wyższych efektów. Niedostatek fachowej kontroli może doprowadzić do uszkodzeń i bólu zębów. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieduże podrażnienia. Nieraz zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające wrażliwe zęby powinny wobec tego lepiej wystrzegać się wybielania. Wartością wybielania są bez wątpienia czyste, zadbane i bielsze zęby, które posiadają na dodatek lepsze i wzmocnione szkliwo. Do gabinetu zaprasza ortodonta (ortodonta bielsko biała) Cichoń.
Znacznym kłopotem każdego pacjenta jest strata zęba.

szczoteczka

Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków oferuje kilka rozstrzygnięć na pozbycie się owego kłopotu i uzupełnienie braku. Chociaż utrata pojedynczego zęba może wydawać się błahym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to spora kontuzja. Tracąc jeden ząb wystawiamy się na rozchybotanie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli przerw między zębami, trudności z przeżuwaniem, a co za tym idzie komplikacje gastryczne i bóle głowy. Dlatego stomatolodzy doradzają, aby nie lekceważyć pojedynczych ubytków.