Co należy zrobić żeby wybielić zęby?

Co należy zrobić żeby wybielić zęby?

Mocne, białe zęby są potrzebą każdego. Najistotniejszą istotę gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków poleca również obniżenie konsumpcji artykułów włączających węglowodany gdyż jest to kluczowe pożywienie bakterii próchnicotwórczych.

białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Głównym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej, czy też manualnej, wszelka z nich nadzwyczaj prawidłowo realizuje swoje zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby należycie długo i czynimy to precyzyjnie. Ważne jest także, by odtrącić kiepskie nawyki, które szkodzą własnym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest korzystne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie robimy tego nazbyt często.Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest niezwykle częstym zabiegiem. Poprawnie jest kiedy zabieg ów odbywa się pod dozorem lekarza. Dokonana kontrola i ocena uzębienia, także osiągnięte porady przyczynią się do realizacji wyższych efektów. Niedostatek fachowej kontroli może doprowadzić do uszkodzeń i bólu zębów. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieduże podrażnienia. Nieraz zdarza się, że zęby – sprawdź rtg zębów kraków: https://www.implantis.com.pl/rtg-zebow-tomografia-3d/ – po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające wrażliwe zęby powinny wobec tego lepiej wystrzegać się wybielania. Wartością wybielania są bez wątpienia czyste, zadbane i bielsze zęby, które posiadają na dodatek lepsze i wzmocnione szkliwo. Do gabinetu zaprasza ortodonta (ortodonta bielsko biała) Cichoń.Znacznym kłopotem każdego pacjenta jest strata zęba.

szczoteczka

Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków oferuje kilka rozstrzygnięć na pozbycie się owego kłopotu i uzupełnienie braku. Chociaż utrata pojedynczego zęba może wydawać się błahym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to spora kontuzja. Tracąc jeden ząb wystawiamy się na rozchybotanie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli przerw między zębami, trudności z przeżuwaniem, a co za tym idzie komplikacje gastryczne i bóle głowy. Dlatego stomatolodzy doradzają, aby nie lekceważyć pojedynczych ubytków.