Co należy wiedzieć, w przypadku kiedy zechcemy uruchomić własną stronę www

Co należy wiedzieć, w przypadku kiedy zechcemy uruchomić własną stronę www

Internet jest obecnie wszechobecny, w zasadzie trudno wyobrazić sobie życie bez niego. W internecie ludzie czytają bieżące wiadomości, przeglądają program telewizyjny albo rozkład jazdy.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnym świecie bardzo dobrze zaczął sobie radzić także handel, w obecnej chwili ekonomiści twierdzą, że spora część obrotów firm handlowych pochodzić będzie właśnie z sieci. W zasadzie każdy z nas, kto będzie miał tylko ochotę, może sobie własną internetową stronę uruchomić i publikować na niej co tylko chce, rzecz jasna w zakresie dopuszczalnym przez przepisy prawne i ogólnie przyjęte normy. Do uruchomienia swojego serwisu w internecie potrzebne są trzy sprawy. Po pierwsze, należy zarezerwować domenę, to znaczy adres internetowy, pod którym serwis będzie dostępny. Najbardziej popularne w naszym kraju obecnie są domeny z końcówką pl, ale coraz chętnie wybierane są końcówki com, eu i Oprócz internetowego adresu należy swój serwis opracować w formie rozumianej przez internetowe przeglądarki, to znaczy w języku HTML.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze jednym istotnym elementem koniecznym do działania internetowego serwisu będzie zakupienie hostingu, to znaczy miejsca na serwerze, na którym nasza strona zostanie postawiona, i który to hosting będzie zapewniał obsługę jej wyświetlania. W propozycjach hostingowych firm można przebierać do woli i dopasować hosting taki, taki będzie potrzebny (strona internetowa). Jeżeli strona dopiero startuje w wirtualnym świecie i nie będzie na początku dużej ilości odwiedzających, to spokojnie wystarczyć powinien nawet najprostszy pakiet, kosztujący kilkadziesiąt złotych rocznie. Należy jednak bardzo rozważnie znaleźć firmę świadczącą takie usługi. Tanie serwery wirtualne czasami oferowane są przez mało rzetelne firemki, zakładane przez studentów albo uczniów.

Skoro rzuciłeś okiem na opublikowane w tym miejscu teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie (http://www.utylinia.pl/kontakt), które również prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu.

Kuszą one niskimi cenami i dużą ilością parametrów, lecz niestety poziom wykonywanych usług może postawiać wiele do życzenia. Serwery często pracują niestabilnie, wieszają się i pokazują błędy, tak więc znacznie lepiej wysupłać kilka złotych więcej ale być pewnym, że strony otwierać się będą przez cały czas, a dane i pliki zebrane w czasie funkcjonowania serwisu nie ulegną zniszczeniu.