Co jest w stanie obsługiwać dzisiejszy smartfon?

Co jest w stanie obsługiwać dzisiejszy smartfon?

To, co jeszcze dekadę temu wydawało się fantazją rodem z literatury science-fiction, dziś jest usprawnieniem osiągalnym przez wielu z nas. Sterowanie sprzętem domowym za pomocą telefonu jest coraz bardziej powszechne.

technologie zmieniają się bardzo szybko i dziś odkurzacz (zobacz: rury do centralnego odkurzacza) sterowany smartfonem nie jest sprzętem niemożliwym do wyobrażenia. Obecnie żyjemy raczej w rzeczywistości, w której jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, że każde urządzenie jest sterowane za pomocą smartfona, a jedyną przeszkodą dla obecności najnowszych technologii w naszym domu jest zasobność portfela. W jakimś sensie taka jest rzeczywistość, bo jednak pralka ustawiana za pomocą smartfona jest droższa niż ta, w której ustawimy program z pomocą klasycznych pokręteł.
Wyroby pościelowe

Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
I tak, nabywając odpowiedni sprzęt, przy pomocy smartfona (opcjonalnie tabletu) przełączymy kanał w telewizji, włączymy ukochaną stację radiową, zgasimy światło, zaprogramujemy zmywarkę, ustawimy trasę odkurzaczowi itp. Możemy tak wymieniać dłużej i nic się nie stanie, jeśli wyobraźnia wyprzedzi rzeczywistość. producenci wciąż prześcigają się w pomysłach na inteligentny sprzęt i całkiem możliwe, że nasze fantazje są już powoli realizowane.
Zaskakuje tylko zauważalna dysproporcja. Gdy chodzi o „mądry” sprzęt RTV, witamy ulepszenia tego typu entuzjastycznie, za to przy sprzęcie AGD sterowanie za pomocą smartfona wywołuje śmiech i ironiczne pytania w rodzaju „a co, prześcieradło też samo się rozwiesi”? Chociaż do tej pory nie osiągnęliśmy tak zaawansowanego tego etapu rozwoju, mnóstwo rzeczy możemy zrobić bez wychodzenia z łóżka.

A najnowocześniejsze pralki faktycznie potrafią połączyć się z suszarkami, żeby „powiadomić je”, że za jakiś czas będą musiały wybrać odpowiednie parametry do wysuszenia 5 kilo delikatnych sukienek.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę rzetelna oferta, odnosząca się do wartościowych materiałów. Poznaj ją teraz.

To wszystko wciąż może odrobinę bawić, ale nie miejmy wątpliwości: prędzej czy później odzwyczaimy się od podchodzenia do ekspresu tylko po to, żeby wcisnąć przycisk „zrób kawę”.