Co aktualnie warto wyszukać w sieci? Przydatne narzędzia oferowane za darmo w sieci.

Co aktualnie warto wyszukać w sieci? Przydatne narzędzia oferowane za darmo w sieci.

Internet to źródło wiedzy oraz rozrywki, ale także szereg praktycznych narzędzi. Które z nich są warte uwagi? Oto kilka propozycji. Media społecznościowe znane poza granicami naszego kraju już od wielu lat, sukcesywnie znajdują uznanie rodaków. Najczęściej używane to Facebook, Instagram czy Twitter, ale obecnie coraz większą popularność ma również Pinterest po polsku. Pinterest to graficzne narzędzie, które można wykorzystać do znalezienia pomysłów na wszystkie swoje projekty i zainteresowania, czyli w skrócie rzecz ujmując jest to po prostu źródło inspiracji.

zdjęcie na Pinterest

Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły dodawane przez użytkowników Pinterest’a w postaci graficznej mogą pomóc nam w udekorowaniu wymarzonego domu, wybraniu zaproszeń na wesele, wyszukaniu wskazówek jaki slogan reklamowy wybrać dla naszej firmy czy w znalezieniu innych inspiracji, przydatnych zarówno w codziennym życiu jak i w pracy – AlterWeb.

Jeśli znalezienie uzupełniających danych na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle istotne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (http://www.progresdisplays.pl/kasetony-led), na jakiej je niewątpliwie zobaczysz.

Pinterest po polsku to nowe możliwości także dla tych, którzy wcześniej mieli kłopot z poruszaniem się w tym narzędziu z powodu nieznajomości języka angielskiego. By ustawić język wystarczy rozwinąć menu, kliknąć „Settings”, a następnie “ Language”, wybieramy „Polski” i gotowe.

Internet to także mnóstwo narzędzi, dzięki którym możemy ulepszyć nasz sprzęt komputerowy. Test wydajności komputera jaki znajdziemy w sieci za darmo, pomoże ustalić, gdzie jest tak zwane wąskie gardło systemu, i który podzespół warto wymienić, aby osiągnąć możliwie najwyższą wydajność. Test (zobacz również extended disc) wydajności komputera polega na skomplikowanych obliczeniach oraz analizie wyników. Sprawdzana jest wydajność komputera w odniesieniu do muzyki i fotografii, transkodowaniu video, wpisywaniu tekstu a także w innych funkcjach, dzięki czemu badane są niemalże wszelkie podzespoły sprzętowe komputera. Wyniki wyszczególnione zostają na liście. Najniższa z ocena podkreśla, który składnik sprzętowy jest najsłabszym ogniwem. Tym sposobem możemy rozważyć czy warto go wymienić, aby podnieść wydajność komputera – jak przeprowadzić test wydajności komputera.

przeglądarka

Autor: Ginny
Źródło: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem testu zaleca się zamknięcie wszystkich pracujących w tle aplikacji, a w przeglądarce pozostawienie jedynie strony z testem procesora. Tylko tak osiągniemy rzeczywiste obliczenia. W innym przypadku ocena może zawierać błąd pomiaru, wynikający z obciążenia komputera w czasie testu przez inne programy bądź zadania – slogan reklamowy.