Chiny w ciągu minionych lat urosły na potężnego wytwórcę dóbr konsumenckich

Chiny w ciągu minionych lat urosły na potężnego wytwórcę dóbr konsumenckich

Tak naprawdę z uwagi na niskie koszty produkcji międzynarodowe koncerny poprzenosiły tam swoją produkcję, poza tym powstało mnóstwo fabryk oferujących bardzo dużo przeróżnych wyrobów. Możemy je obecnie kupić na całym świecie, ciężko znaleźć nawet firmowy sklep, w jakim nie znalazłaby się chociaż jedna rzecz wykonana w tym kraju. Oczywiście tak duża dostępność asortymentu w dobrych cenach sprawiła, że duża liczba przedsiębiorców, także z naszego kraju, zaczęła prowadzić biznes z dostawcami z Chin.

chiny

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś ocenia się, że może ich być kilkanaście tysięcy, lecz cały czas pojawiają się nowi, planujący choć trochę na tym zarobić. A gra jest warta świeczki, gdyż towary importowane mają wartość wielu miliardów euro, a marże mogą być wielokrotnie wyższe niż w tradycyjnym handlu. Jednak aby rozpocząć handlowanie z Chinami, nie mając należytej praktyki ani znajomości, to trzeba koniecznie nie zapomnieć o kilku ważnych sprawach.

Podstawową rzeczą, o którą trzeba się zatroszczyć, będzie zdobycie producentów. Bardzo przydatny może być obecnie internet, na wielu portalach publikowane są propozycje chińskich firm. Te najlepsze z nich posiadają również możliwości weryfikacji kontrahenta, co znacznie zwiększa pewność transakcji. Jeśli towar zostanie już kupiony, to powinien on bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy (zobacz na stronie na maxy.plarte polecenia jest skorzystanie z usług firmy logistycznej, mającej znajomości na danym rynku, przez co można będzie niemało zaoszczędzić na czasie dostarczenia towarów, a i będzie to wszystko bezpieczniejsze. Następną sprawą, o której pamiętać powinien początkujący importer produktów z Chin są spore różnice kulturowe, jakie początkowo sprawiać mogą problemy w rozmowach. Warto zaczynając rozmowy z kontrahentami z Chin zasięgnąć porad osób znających tamtejsze zwyczaje i zasady, bez problemów uda się kogoś takiego wyszukać. Z pewnością może to ułatwić to rozmowy, a zapewne pozwoli również na uniknięcie wielu kłopotliwych pomyłek (masz pytania, skontaktuj się z nami).