Chcesz uczestniczyć w programie lojalnościowym?

Chcesz uczestniczyć w programie lojalnościowym?

Coraz większa liczba instytucji i przedsiębiorstw docenia w dniu dzisiejszym wagę poprawiania swojego wizerunku na rynku, a także dobrych stosunków z obecnymi i potencjalnymi klientami. Po to wykorzystywany jest tak zwany marketing relacji. Polega on na założeniu, że wartością najbardziej istotną jest zrozumienie klienta i jego potrzeb. Zadowolenie klienta z działania firmy jest niezwykle ważne, gdyż może wpłynąć pozytywnie na budowany wizerunek przedsiębiorstwa.

Jedna z zasad marketingu relacyjnego mówi o tym, że należy bardziej skupiać się na potrzebach klienta teraźniejszego, niż na usiłowaniach pozyskiwania nowych. Nie wolno we wszystkich działaniach zapominać o własnych pracownikach i ich prawach.

Nasze następne wpisy są podobnie zajmujące, co ten. Więc kliknij w link tutaj firma jednoosobowa i oglądaj rzetelne posty. Zachęcamy!

Dialog z partnerami powinien przebiegać w miłej, dobrej atmosferze.

Programy motywacyjne

Programy motywacyjne, zwane również lojalnościowymi, są niezwykle często używane przez firmy.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są one częścią marketingu relacji. Są metodą na wywoływanie przywiązania klienta do danej marki, dodając jej przy tym popularności. To z kolei pozwala na wzrost sprzedaży danego produktu, czyli na zwiększony zysk. Statystycznie programy tego typu w największej części są rozpoznawane przez ludzi o wyższym wykształceniu, oni też są najczęstszymi ich uczestnikami. System lojalnościowy niezbyt często natomiast dociera do osób o niższym poziomie wykształcenia, jak również do osób w podeszłym wieku. Generalny stopień poinformowania o nim jest nadal niezadowalający. Nabywcy często korzystają z programów lojalnościowych nieświadomie.

Programy lojalnościowe w Polsce

W Polsce także funkcjonuje dużo programów lojalnościowych >> więcej tutaj. Zaufanie do tego typu programów deklaruje coraz większa liczba Polaków. Najchętniej wykorzystywane programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka wprowadzony przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego typu programów zaliczają się także różnego rodzaju karty stałego klienta, które można wyrobić np. w niektórych aptekach. Stosunkowo nowym systemem jest program motywacyjny „Rossnę”, organizowany przez sieć drogerii Rossmann. W ramach tego programu oferowane są kilkuprocentowe upusty na akcesoria dziecięce, kupowane w tych sklepach przez rodziców dzieci.