Ceny usług spedycyjnych

Ceny usług z sektora: transport i spedycja wyznaczane są na zasadzie stawek umownych, które mamy w pełni prawo negocjować. Możliwe jest również pozyskanie ceny taryfowej.

Firmy przewozowe jeżeli chodzi o ceny umowne wyróżniają 3 jej postaci. Mówimy tu o ryczałcie spedycyjnym, tak zwanych stawkach czynnościowych oraz prowizji spedytorskiej. Taksa spedytorska wyróżnia się tym, że jest stawką pertraktowaną, która ustalana jest w chwili spisywania umowy spedycyjnej.

Statki

Źródło: http://sxc.hu/

Cechuje się tym, że nie ma w nim żadnej szczegółowej kalkulacji. O jego wysokości decydują takie elementy jak wielkość przesyłki oraz jej podatność przewozowa bądź też obszar dodatkowych funkcji, które muszą być wzięte pod uwagę w trakcie przewozu.

Stawki czynnościowe z kolei są cenami, które są przypisane ściśle konkretnym zadaniom transportowym. Stąd też mogą być one taryfowane i po określonym czasie ich cena może ulegać zmianom.

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z tą tematyką, to kliknij ten link i zobacz – na pewno Cię to zaintryguje!

Taryfy stawek czynnościowych bardzo często są ogłaszane przez duże firmy działające na rynku branżowym – Zobacz więcej: W tym przypadku trudno jest zleceniodawcom negocjować ceny zlecenia, bowiem jest to nieekonomiczne.

Ostatnim typem cen umownych są tzw. prowizje spedytorskie. Są one stosowane w momencie, gdy dojdzie do ujawnienia danej wartości transakcji handlowej. W takich sytuacjach mówimy o tym, że spedytor bierze czynny udział w danej operacji gospodarczej.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na omawiany wątek? Na pewno tak – przejdź po tym linku (http://www.libeli.pl/etykiety-logistyczne-i-zabezpieczajace/) i odszukaj informacje tutaj.

Wówczas to jego prowizja w znacznym stopniu jest zależna do tego jak przebiegł cały proces przewozu. W takiej sytuacji jego motywacja jest jeszcze większa, i przez to przykłada on wiele więcej starań do tego, by proces przebiegł płynnie oraz bez jakichkolwiek trudności.

Firmy spedycyjne w Polsce mają olbrzymie perspektywy. Jest to spowodowane uwarunkowaniami Polski. Nasz kraj położony jest w centrum Europy. Sprawia to, że może bez obaw odgrywać funkcję pośrednika pomiędzy państwami Europy Zachodniej, a krajami byłego Związku Radzieckiego. Nasz kraj ma ku temu zdecydowanie największe predyspozycje, albowiem jest bez wątpienia największym jak również najbardziej zaludnionym krajem Europy Środkowo-Wschodniej. Firmy spedycyjne już dzisiaj doskonale wykorzystują swoją potencjalność w tejże kwestii.