Bycie zauważalnym na ulicy to arcyważna sprawa — przez to należy nosić odblaski

W naszym kraju już od dłuższego czasu powtarzana jest akcja posiadania odblasków na drodze, w przypadku kiedy jesteśmy pieszym albo jedziemy na rowerze.
By zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, gdy przebywamy poza domem, musimy zamówić odblaski.

Auto

Autor: Blowing Puffer Fish
Źródło: http://www.flickr.com

narzędzia budowlane

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Będziemy mogli je przywiesić u tornistra albo roweru i przez to z dużej odległości będziemy widoczni dla nadjeżdżających aut. I nie powinni je mieć jedynie mieszkańcy wiosek poza miastem, gdzie często nie ma chodników.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, koniecznie sprawdź link profesjonalne blendery a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Prawda, są oni bardziej narażeni na bycie potrąconym aniżeli mieszkańcy miast, ale nie wpływa to na to, że odblaski powinni mieć wszyscy, niezależnie od wzrostu czy miejsca życia. A co uczynić, kiedy wychodzimy z domu na przykład na jogging czy na przechadzkę z ukochanym czworonogiem i nie zabieramy ze sobą torebki, ani plecaka? Nie ma obaw — możemy przecież nałożyć odblask na rękę. Latem możemy go nałożyć na nadgarstek, a zimą lepiej będzie nałożyć go na kurtkę, by był zauważalny.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z tego ciekawego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu kliknij to regały fifo i przenieś się do kolejnej strony.

Wszakże odblask ukryty pod rękawem raczej się nie przyda. Nie zapominajmy o tym, by mieć go stale przy sobie, nawet kiedy idziemy na spacer w południe. Wszakże wędrówka może się przedłużyć i będziemy musieli wracać do domu po zachodzie słońca. Jak udowodniły badania, noszenie odblasków sprawia, że dla kierowcy jesteśmy widoczni z odległości przynajmniej czterokrotnie większej, niż gdybyśmy odblasku nie mieli.

To duża różnica dająca nam o wiele większe poczucie bezpieczeństwa. Przysłowiowe 100 metrów dla kierowcy to nieporównywalnie więcej sekund na reakcję oraz bezpieczny manewr niż 25 metrów.