Brakuje ci pieniędzy – może opłaca się pomyśleć o założeniu własnego przedsiębiorstwa?

Brakuje ci pieniędzy – może opłaca się pomyśleć o założeniu własnego przedsiębiorstwa?

Nie przepadasz za swoją dotychczasową pracą? Każdego dnia chodzisz do niej z ogromną niechęcią? Masz jej już serdecznie dość? Z drugiej strony z pewnością nie masz za bardzo pomysłu, co mógłbyś robić w to miejsce. Przecież musisz zarabiać, potrzebujesz potrzebujesz pieniędzy. Musisz się z czegoś utrzymać, a być może masz także rodzinę i dzieci, za które odpowiadasz. Boisz się zmian. A może mimo wszystko warto pomyśleć o rozkręceniu własnej firmy? Może to ma naprawdę sens i ci się opłaci? Rozważ to. Rzecz jasna założenie działalności wiąże się zwykle z ryzykiem.

człowiek biznesu

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Nigdy nie wiadomo, czy interes się uda, czy „wypali”. Dlatego zawsze taka właśnie decyzja musi być dobrze przeanalizowana. Z drugiej jednak strony jeżeli jesteś pewny, że tego chcesz, powinieneś zacząć działać. Nic natomiast nie rób pochopnie. Najpierw sporządź kosztorys, przemyśl, na co cię stać, a na co nie, pomyśl, jaka będzie struktura organizacyjna firmy i czy będziesz za nią odpowiadał samodzielnie, czy też razem z kimś innym, na przykład partnerem biznesowym.

To unikalne www (https://reset2.pl/programy-dla-firm-handlowych) na pewno będzie dla Ciebie wartościowe, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu informacje podobne do tych, które widzisz tutaj.

Wszystko to ma oczywiście spore znaczenie.

Oczywiście ważne są koszty. Stąd też zacznij od rozpisania wszystkiego i od zastanowienia się, ile będzie cię kosztowało rozkręcenie działalności. Sprawdź, czy wystarczy ci oszczędności, czy też będziesz musiał szukać innych źródeł finansowania. Niektórzy biorą w związku z tym kredyt, jest to jednakże praktycznie zawsze trochę ryzykowne posunięcie. Poza tym istnieją też dotacje unijne na rozpoczęcie działalności (). Niekoniecznie będą one przysługiwały właśnie tobie, niemniej warto spróbować, dowiedzieć się – a nuż się uda. w szczególności, że najczęściej są to niemałe sumy.

Przeanalizuj również, czy będziesz księgi rachunkowe prowadził sam, czy też kogoś w tym celu zatrudnisz. Jeśli nie jesteś obeznany w kwestiach finansowo-prawnych, warto jak najbardziej poszukać pomocy. W końcu na pewno nie o wszystkim masz wiedzę, skomplikowane bywają zwykle kwestie jak zasiłek (zobacz wielkość zasiłku dla bezrobotnych) macierzyński a działalność gospodarcza (). Poza tym przygotuj się, że kierowanie własną firmą wiąże się z ogromem pracy, znacznie trudniejszej niż na etacie. Będziesz musiał mnóstwo się starać i namęczyć. Za jakiś czas jednakże pojawi się nagroda i wówczas będziesz z siebie dumny.