Bez strony internetowej będzie ciężko

W dzisiejszych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jednym z najistotniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez przedsiębiorców, jest stworzenie profesjonalnej strony internetowej danej marki. Tutaj kluczem jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć rzeczywisty wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze dobrać domenę

Generalnie są dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa szukana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy ilość odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego istnieje druga kategoria nazw serwisów, markowa.

Czy nie możesz się oderwać od naszego postu? To dla nas niebywale przyjemna wieść – więc kontynuuj czytanie na kolejnej stronie.

W tym przypadku adres strony jest jednoznacznie skorelowany z marką firmy. Jest to zdecydowanie korzystne wyjście, kiedy dana branża jest lub była bardzo popularna, wtedy zarejestrowanie nazwy domeny wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Potrzebny jest Ci link do artykułu (https://www.logintrade.pl/), który będzie zawierał masę rzetelnych wątków? Zapraszamy więc do naszej nowej witryny.

Dużym plusem domeny markowej jest to, że użytkownicy mają szansę ją sobie przypomnieć, co powoduje, że większe są szanse na to, że powrócą na nią w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy ulotce, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Ważne jest też, aby w nazwie nie stosować niepotrzebnych cyfr i używania polskich liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasami najlepsza domena dla danej firmy jest już zajęta. Ale to nic straconego. Istnieją bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej pożądanych adresów stron www. W takim miejscu można się bez problemu domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.