Bez strony internetowej będzie ciężko

Bez strony internetowej będzie ciężko

W dzisiejszych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jednym z najistotniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez przedsiębiorców, jest stworzenie profesjonalnej strony internetowej danej marki. Tutaj kluczem jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć rzeczywisty wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze dobrać domenę

Generalnie są dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa szukana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy ilość odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego istnieje druga kategoria nazw serwisów, markowa. W tym przypadku adres strony jest jednoznacznie skorelowany z marką firmy. Jest to zdecydowanie korzystne wyjście, kiedy dana branża jest lub była bardzo popularna, wtedy zarejestrowanie nazwy domeny wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Dużym plusem domeny markowej jest to, że użytkownicy mają szansę ją sobie przypomnieć, co powoduje, że większe są szanse na to, że powrócą na nią w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy ulotce, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Ważne jest też, aby w nazwie nie stosować niepotrzebnych cyfr i używania polskich liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasami najlepsza domena dla danej firmy jest już zajęta. Ale to nic straconego. Istnieją bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej pożądanych adresów stron www. W takim miejscu można się bez problemu domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.