Bankowość osobista oraz wsparcie finansowe dla niedużych przedsiębiorstw

Bankowość osobista oraz wsparcie finansowe dla niedużych przedsiębiorstw

Co roku rośnie liczba majętnych Polaków. Majętni klienci mogą liczyć na preferencyjne traktowanie przez bankierów. Osoby o wyjątkowych przychodach mogą znaleźć się w elitarnym gronie korzystających z propozycji personal banking. Dobrze sytuowani Polacy stanowią bardzo rewelacyjną grupę zainteresowanych dla banków, bowiem dokonują więcej transakcji i korzystają z większego wachlarza ofert banku. Nic więc dziwnego, że placówki te chcą ich pozyskać proponując im indywidualne, ekskluzywne usługi.

plik banknotów

Autor: Miran Rijavec
Źródło: http://www.flickr.com
Personal banking, czyli bankowość osobista, przeznaczony jest do nabywców o ponadprzeciętnych przychodach, ale nie znajdujących się do tej pory w setce najbogatszych Polaków. Faworyci ci nie muszą się niepokoić o czas spędzony w kolejkach do bankowych stanowisk i mogą skorzystać ze odrębnych propozycji, niedostępnych dla petentów detalicznych. Nad ich finansami czuwa personal banking, a transakcje w banku załatwiają w specjalnie odizolowanych dla nich rejonach albo nawet filiach. Zwykle nie muszą także przechodzić przez mordęgę długich trybów kredytowych, bo korzystają z uproszczonego systemu.

Parę lat istnienia Polski w Unii Europejskiej dowiodło przedsiębiorcom, że szczodrze wspiera ona wszelkie akcje zabiegające do unowocześnienia firm i zwiększenia ich konkurencyjności. Dofinansowanie dla małych firm z funduszy unijnych wyznaczane są na rozbudowę zarówno drobnych i przeciętnych przedsiębiorstw, jak i dużych firm. Cykl założeń umożliwia otrzymanie dotacji na rozliczne cele biznesowe, w tym rozpoczęcie działania albo rozwój przedsiębiorstwa za pomocą nowatorskich rozwiązań biznesowych. Przedsiębiorcy coraz częściej szukają tańszych w obsłudze źródeł opłacania peryferyjnego.

Jednym z tych źródeł mogą być dopłaty na inwestycje. W szczególności, że są to instrumenty płatnicze bezzwrotne i nieopodatkowane. Dotacje unijne dają możliwości wielu przedsiębiorcom, aby zdobyć konkurencyjną na lokalnym i ogólnoświatowym rynku. Dotacja z unii to też okazja na start w świecie biznesu.