Bankowość indywidualna

Bankowość indywidualna

Aktualnie w celu zachęcenia klientów, banki prześcigają się w ofercie dla klientów indywidualnych. Oferta indywidualnych rachunków bankowych ulega dynamicznym zmianom, aktualnie konta są coraz mniej kosztowne lub wręcz bezpłatne, a oferta elementów dodatkowych jest faktycznie bardzo duża.

Działanie instytucji bankowych w zdobywaniu klienta opiera się na tym, by zdobyć jego przywiązanie dobrą ofertą zasadniczą a następnie zaoferować mu innego rodzaju produkty: kredyt, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: na stronie

monety przy śwince

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Badania pokazują bowiem, że klient posiadający konto w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest odrobinę mniej korzystna niż w konkurencyjnych bankach.

Zaufanie to podstawaZasadnicza oferta rachunków indywidualnych może się jawić jako nieopłacalna dla banku – nie tylko prowadzenie rachunku jest w stu procentach darmowe, to jeszcze sporo banków dysponuję programami lojalnościowymi i zwraca kilka procent wartości transakcji dokonanych przez internet. W ten sposób banki próbują zdobyć przywiązanie, zwłaszcza młodych klientów, którzy nie posiadają jeszcze kredytów. Realne pieniądze instytucja zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup mieszkania. Dla banku oznacza to bowiem ciągły wpływ gotówki w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat dla kredytów hipotecznych. Ponadto, klient badanie tajemniczy klient związany z bankiem zobowiązaniami kredytowymi mniej chętnie będzie rozpatrywać zmianę banku, nawet jeśli inna oferta jest atrakcyjniejsza

.

Pozostałe usługi bankowe
Banki oferują ponadto dużo możliwości ulokowania zaoszczędzonych środków. W ofercie pojawiają się standardowe lokaty bankowe, lokaty wysokiego ryzyka funkcjonujące w oparciu o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a reszta jest dysponowana na giełdzie. Banki nierzadko mają swoje biura maklerskie, które zajmują się tylko i wyłącznie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem finansami, banki skupują zadłużenia klientów, profesjonalnie proces ten to tak zwana konsolidacja kredytów (więcej na Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie zobowiązań oraz niekiedy połączenie paru zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.