Bankowość indywidualna

Bankowość indywidualna

Aktualnie w celu zachęcenia klientów, banki prześcigają się w ofercie dla klientów indywidualnych. Oferta indywidualnych rachunków bankowych ulega dynamicznym zmianom, aktualnie konta są coraz mniej kosztowne lub wręcz bezpłatne, a oferta elementów dodatkowych jest faktycznie bardzo duża.

Działanie instytucji bankowych w zdobywaniu klienta opiera się na tym, by zdobyć jego przywiązanie dobrą ofertą zasadniczą a następnie zaoferować mu innego rodzaju produkty: kredyt, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: na stronie

monety przy śwince

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Badania pokazują bowiem, że klient posiadający konto w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest odrobinę mniej korzystna niż w konkurencyjnych bankach.

Zaufanie to podstawaZasadnicza oferta rachunków indywidualnych może się jawić jako nieopłacalna dla banku – nie tylko prowadzenie rachunku jest w stu procentach darmowe, to jeszcze sporo banków dysponuję programami lojalnościowymi i zwraca kilka procent wartości transakcji dokonanych przez internet. W ten sposób banki próbują zdobyć przywiązanie, zwłaszcza młodych klientów, którzy nie posiadają jeszcze kredytów. Realne pieniądze instytucja zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup mieszkania. Dla banku oznacza to bowiem ciągły wpływ gotówki w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat dla kredytów hipotecznych. Ponadto, klient badanie tajemniczy klient związany z bankiem zobowiązaniami kredytowymi mniej chętnie będzie rozpatrywać zmianę banku, nawet jeśli inna oferta jest atrakcyjniejsza

.

Pozostałe usługi bankowe
Banki oferują ponadto dużo możliwości ulokowania zaoszczędzonych środków. W ofercie pojawiają się standardowe lokaty bankowe, lokaty wysokiego ryzyka funkcjonujące w oparciu o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a reszta jest dysponowana na giełdzie. Banki nierzadko mają swoje biura maklerskie, które zajmują się tylko i wyłącznie zarządzaniem środkami finansowymi firmy.

Jeśli zaintrygowały Cię elementy tego opisu, to do zweryfikowania jest również nowa witryna, gdzie odkryjesz sporo detali na ten temat.

Oprócz obracaniem finansami, banki skupują zadłużenia klientów, profesjonalnie proces ten to tak zwana konsolidacja kredytów (więcej na Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie zobowiązań oraz niekiedy połączenie paru zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.