Bądźmy otwarci na rynek pracy

Jak co roku, wraz z nadejściem wiosny, w Żorach pojawia się coraz więcej ogłoszeń w sprawie pracy. Ta tendencja utrzymuje się już od wielu lat. Przeważnie bezrobotni mogą znaleźć wolne etaty w, usługach lub gastronomii.

Możemy zauważyć możliwości zarobku opierające się na przemyśle budowlanym – póki co ostrożnie, lecz miejmy na uwadze, iż wiosna dopiero nadchodzi, toteż ta sytuacja szybko się zmieni.Jakimi metodami miasto walczy z wysokim wskaźnikiem bezrobocia? Urząd Pracy w Żorach powołuje do życia różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe czy staże, które są interesującym działaniem polegającym na zdobywaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł przeznaczy w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w mieście.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz oferty pracy włocławek) Ta pokaźna pula środków ma wystarczyć na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy monterów rusztowań. W tym roku będzie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własny biznes.

Głównym zamierzeniem projektu jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań oraz zainteresowanie tematem z zakresu przedsiębiorczości. Zwłaszcza na tego rodzaju pomoc liczą bezrobotne kobiety, które ostatnimi czasy przedstawiają ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na pracę są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co jakiś czas zgłaszają się do „pośredniaka” z zamysłem zatrudnienia nowych pracowników.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy przyjść z pomocą losowi, zalecane jest wykazanie się własnym zaangażowaniem. Podstawowym narzędziem ku temu okaże się internet. Zdecydujmy się więc poświęcić czas poszukując ofert, mieszczących się na portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się atrakcyjny zarówno po względem finansowym, jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: oferty pracy Żory, a być może tą drogą odnajdziemy swego przyszłego chlebodawcę. Kiedy mamy zamiar bardziej sprecyzować nasze wymagania zaznaczmy w tytule naszą profesję, dodając np. praca grafik 3d.