Automaty ochraniają ludzi

Automaty ochraniają ludzi

Jeśli kiedykolwiek czytaliście coś na temat dziewiętnastowiecznego przemysłu, z pewnością słyszeliście wiele o wielkich kataklizmach, które nierzadko nawiedzały wielkie hale fabryczne.

Niegdyś nawet nieduży pożar umiał zabić tysiące pracowników zakładów, bo nie przestrzegano (nie ułożono jeszcze) fundamentalnych norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Oprócz tego nie wymyślono jeszcze technologii, które zabezpieczyłyby życie pracowników. Podobnie jest obecnie w krajach nierozwiniętych – ludzie pracują tam w złych warunkach.
afg.poznan

Źródło: http://www.afg.poznan.pl/
W mediach regularnie można oglądać informacje o kolejnych kataklizmach. Dzisie zobacz więcej na http://afg.poznan.pl/ęcej na ) umie uratować wielu ludzi, więc musimy być wdzięczni za taką korzystną technologię.Taka technologia to nie jedynie łatwe w pomieszczeniach. W obecnych zakładach produkcyjnych (nie wspominamy tu o tych znajdujących się w państwach biednych) muszą być zamontowane rozliczne maszyny zabezpieczające. Najbardziej podstawowym rodzajem broni przeciwko zagrożeniom są silne czujniki, które mogą wyczuć nawet najdelikatniejszą woń zaprószonego ognia.
Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter
Powinny być one instalowane we wszystkich fabrykach, w których używany jest ogień. Samo wykrycie źródła ognia to nie koniec – czujniki powinny być zespolone ze kompleksowym systemem. Późniejszym krokiem ma być włączenie wiatraków, które wyrzucają dym z pomies zapoznaj się z informacjami na http://www.afg.poznan.pl/i na . To kluczowa rzecz, bo zazwyczaj to wyziewy są bardziej szkodliwe dla człowieka, niż same płomienie. Jeśli w przedsiębiorstwie używane są trujące pierwiastki, ten element systemu przeciwpożarowego jest kluczowy.
Jednocześnie powinien aktywować się alarm, który oznajmia, że pracownicy muszą szybko udać się do wyjścia. Aby usprawnić wyjście zatrudnionych, dobrze jest rozrysować jasno drogi do wyjść.
Dobrze namalować je fluorescencyjną farbą, by nawet przy dużym stężeniu dymu pracownicy mogli dostrzec ścieżkę.