Auto złom – miejsce, w którym każdy posiadacz może sprzedać własny stary samochód.

Auto złom – miejsce, w którym każdy posiadacz może sprzedać własny stary samochód.

W aktualnych czasach zaobserwować można bardzo duże zainteresowanie obywateli ekologią. Niestety rozkwit społeczeństw częstokroć pociąga za sobą negatywny wpływ na przyrodę, które w bardzo prędkim tempie ulega degradacji. Wiele działań wykonywanych przez obywateli, które dla ich są czymś zwyczajnym i normalnym nie wpływa pozytywnie na środowisko i jego funkcjonowanie.

Dbanie o przyrodę

Przez wzgląd na spory stopień zanieczyszczenia środowiska w mass mediach można zaobserwować coraz bardziej rozpowszechnianie akcje informacyjne oraz uświadamiające obywateli w związku z sytuacją i kondycją, w jakiej przebywa planeta, na której mieszkamy. Dzięki temu ludzie posiadająą bardzo dużą świadomość swoich działań oraz starają się jak mogą, aby poprawić własne działania tak, aby korzystnie wywierały wpływ na środowisko (-> zobacz informacje) albo przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów troszczenia się o środowisko jest segregacja odpadów, która od pewnego czasu jest powszechnie wprowadzana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z korzystnych kroków edukujący obywateli w związku z troszczeniem się o środowisko.

złom

Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Pozbycie się starego auta

Jest jeszcze jeden dość trudny kłopot wiążący się z troską o środowisko a mianowicie wydzielanie spalin przez pojazdy. Aktualnie na drogach zaobserwować można zwiększony ruch samochodowy. Coraz więcej obywateli kupuje pojazdy i nie zawsze są to pojazdy, które dzięki postępowi technicznemu wydzielają o wiele mniej spalin niż pojazdy starsze. Bardzo duża liczba osób, która chce posiadać swoje auto musi ze względów finansowych kupić stary pojazd i niestety z tego samego względu musi nim jeździć przez długi czas najczęściej aż do chwili, kiedy nie będzie w stanie go już zreperować. Więcej tu .

Na pozbycie się takiego auta, aby nie stał, nie niszczał i nie wpływał niekorzystnie na środowisko jest tylko jedna wskazówka a mianowicie sprzedanie go na złom. By taki złom odnaleźć mieszkając w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy wpisać w Internecie odpowiednio słowa auto złom Gdynia, auto złom Katowice lub auto złom Kraków i pokaże się pokaźna lista miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych fraz, czyli auto złom Gdynia, auto (oświetlenie samochodowe) złom Katowice lub auto złom Kraków miejsce złomowania samochodu można znaleźć także w okolicznej gazecie.