Auto – wspaniały środek do przemieszczania się

Auto – wspaniały środek do przemieszczania się

Warszawa, mimo znacznych zniszczeń wojennych, jest wartościowym miejscem które warto zwiedzić. Zobaczymy tu masę muzeów, teatrów, zabytkowych kościołów, kamienic, parków czy założeń urbanistycznych.

prorent
Z całą pewnością jedną z największych atrakcji, zarazem najbardziej czarujące miejsce, jakie możemy znaleźć w tkance miejskiej naszej stolicy, są Łazienki Królewskie. To ogród, po wejściu do którego, możemy się tak rozluźnić i zrelaksować, że zapomnimy, że jeszcze znajdujemy się w dużym mieście. Ma liczne klasycystyczne zabytki, doskonale utrzymaną zieleń- można tutaj spędzić nawet pół dnia.

Po relaksacyjnym spacerze możemy zgłodnieć. Gdzie może być w takim razie lepsze miejsce do zjedzenia, jeśli nie na Starym Mieście? To też perła Warszawy, w idealny sposób odtworzona po wojnie, dzisiaj przykuwa uwagę swoim klimatem, urokiem i malowniczością. Jest to również ważne, pod względem historycznym miejsce dla Polaków. A że przyjeżdża tu zawsze sporo turystów, jedzenie w licznych na Placu Zamkowym restauracjach jest bardzo dobre.

Obowiązkowo trzeba też obejrzeć Muzeum Powstania Warszawskiego- dostarczy nam niezwykle dużo informacji o samej Warszawie, o okolicznościach wybuchu i przebiegu powstania. Na pewno będzie to poruszające doznanie- muzeum jest odrobinę przytłaczające i smutne, ale zdecydowanie ciekawe i pouczające.

Z duchem walk podczas II Wojny Światowej, możemy odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza. To element wspaniałego dawniej Pałacu Saskiego, pełni dzisiaj symboliczną funkcję hołdu poległym w tym konflikcie żołnierzy. Przypomina o nich też całodobowa warta żołnierzy przy pomniku.

Wypożyczalnia samochodów

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniej interesującymi miejscami na pewno są też Uniwersytet Warszawski mieszczący się przy Krakowskim Przedmieściu, Uniwersytecka Biblioteka, jeden z najładniejszych w Warszawie Kościół Świętej Anny, ogromny zabytkowy cmentarz Powązki, Muzeum Walki i Męczeństwa, czy też Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Kopernika.

To tylko mały fragment tego majestatycznego miasta, więc jak sprawić, żeby to wszystko zwiedzić? Najłatwiej byłoby zjeździć autem. Jeżeli nie macie własnego, jest równie prosta metoda – wypożyczalnia aut w Warszawie byłaby w stanie zapewnić nam nowoczesny, ekonomiczny samochód, za który nie zapłacimy majątku.