Audyt przedsiębiorstwa jako podstawa jego rozwoju

Audyt przedsiębiorstwa jako podstawa jego rozwoju

Od czego jest audytor? Odpowiedź jest łatwa: przeprowadza audyt, czyli dogłębne kontrolowanie pewnych kwestii. W tym artykule właściwie chodzi o kontrolę, którą wykonuje się w biznesie. Jeśli nie widzisz, że takie sprawdzanie firmy jest niezbędne, zachęcamy do czytania – ten tekst może mocno zmodyfikować twój punkt widzenia.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Audytor wewnętrzny jest pracownikiem przedsiębiorstwa, autonomicznym wobec innych szczebli. Jego rolą rzecz jasna jest częste badanie, czy biznes działa prawidłowo. Przy dobieraniu osoby, która zrealizuje takie ciężkie zadanie, warto pamiętać, by zatrudnić człowieka, który charakteryzuje się takimi właściwościami, jak inteligencja, niezależność i dokładność.

Jeśli poszukujesz również inne takiego rodzaju materiały, to być może wskazówki, które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie bardzo cenne.

Ciężko odszukać osobę, która zjednoczy w sobie te cenne zalety.

Audytor niezależny to osoba, którą deleguje outsourcingowa firma konsultingowa. Wykonuje identyczne zadania, jak audytor wewnętrzny. Wynajęcie niezależnego specjalisty od kontrolowania przedsiębiorstwa ma więcej korzyści niż wykreowanie takiego stanowiska wewnątrz firmy. Audytor z firmy konsultingowej to gwarancja obiektywizmu. Taki człowiek nie jest nijak powiązany z pracownikami twojego przedsiębiorstwa, a więc może zauważyć pewne sprawy, które pominie człowiek z wewnątrz. A to kluczowe w przypadkach, kiedy pojawiają się przypuszczenia, że ktoś z kadry firmy ma na koncie spory błąd przy pracy albo kiedy istnieją podejrzenia, że dokonano nieautoryzowanych działań na finansach firmy.

Audytor z niezależnej agencji to człowiek zdolny, który może znaleźć rzeczy, których nie wykrył nawet najlepszy członek kadry. Stąd opłaca się wyłożyć trochę pieniędzy na tego rodzaju usługi, aby dostać pewność, że przedsiębiorstwo funkcjonuje tak, jak trzeba. W czasach światowe załamania finansowego każde potknięcie może kosztować działalność naprawdę boleśnie. Nie podejmuj takiego ryzyku, opłać kontrolę zewnętrzną.

Źródło: Iso.org.pl