Atrakcyjne konto bankowe dla klientów firmowych

Atrakcyjne konto bankowe dla klientów firmowych

Gdy kilka miesięcy temu otwierałem własną firemkę, prócz konieczności załatwienia wielu spraw, byłem zobowiązany także otworzyć konto w banku. Cóż, tak naprawdę w Polsce banków mamy niemal niezliczoną ilość, a więc ogólnie miałem ogromny kłopot z tym, aby trafić na perfekcyjne konto bankowe.

Pieniędze

A niby jakie jest tak naprawdę to całe idealne konto firmowe? To mocno subiektywny osąd, trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć. Jednak spokojnie dam rade wymienić te rzeczy na które sam zwracałem baczną uwagę. Nie lubię, gdy klienci długo oczekują na przelew pieniężny ode mnie. A więc to znaczy, że wybrałem bank, który zapewnia bardzo szybkie przelewy – nawet jeżeli idą do innego banku. Uważam, że przelewy są ogólnie zbyt wolne, chociaż co najciekawsze, w naszym kraju nie jest w tym aspekcie beznadziejnie, tak naprawdę jesteśmy w europejskiej czołówce.

Warto również zwrócić większą uwagę na to, ile placówek ma nasz bank. Wolę duże banki, bo łatwiej trafić na ichniejszy oddział. Chociaż te ogromne banki mogą odrobinę niekorzystnie się dla nas kojarzyć, to jeżeli dobrze wybierzemy, zapewne obejdzie się bez denerwującej biurokracji oraz wszechobecnego bałaganu. Mam przynajmniej takową nadzieję – ciężko powiedzieć, które banki pod tym względem są OK.

Finanse

Źródło: http://pixabay.com

Dbam również o przyjazną obsługę – w szczególności piję tutaj do infolinii. W wielu przypadkach linia jest ciągle zajęta, a na dodatek ciężko się dogadać z pracownikiem. Oczywiście ważne jest to by za konto firmowe nie płacić zbyt wiele. Ogromne banki tak czy siak zarabiają, a więc nic się nie stanie, jeśli rachunki bankowe dla firm będą niedużym wydatkiem z naszej strony.

Jest XXI wiek, czyli wypadałoby stawiać na taki bank, który odpowiednio podchodzi do bankowości internetowej. Niegdyś dużo rzeczy byłem zobowiązany załatwiać w budynku. A w 2013 roku? Niemalże wszystko załatwiam w Internecie. Ewentualnie dzwonię na infolinię.

W opublikowanym tu wpisie przeczytasz zajmujące informacje, jednak upewnij się też, co kryje się w najnowszej treści (http://profill.com.pl/oferta). Bez wahania zwyczajnie go kliknij!

A więc jak bardzo dobrze widać, choć ciężko jednoznacznie rzec, które konto firmowe jest strzałem w dziesiątkę, to i tak każdy z nas nie powinien napotkać na znaczące problemy z odpowiedzeniem sobie na akurat to pytanie. Przynajmniej tak było w akurat w moim przypadku.

Jeśli masz chęć poznać dodatkowe materiały na prezentowany tu wątek, to zobacz to ważne opracowanie – ono też jest warte uwagi.

To jak jest z Tobą, szanowny czytelniku?