Asertywności można się nauczyć

W naszym kraju pokutuje mylne przekonanie, że sprzedawać mogą wszyscy. Jest to wierutne kłamstwo. W rzeczywistości, żeby zostać sprzedawcą musimy posiadać pewne cechy, a tych nie ma większość ludzi, którzy pracują w sklepach. Poza tym wielu osobom zdaje się, że skoro pracowały w mięsnym sklepie to i w butiku z ciuchami również dadzą sobie radę, w końcu kasa fiskalna nie ma przed nimi tajemnic. A w tych sklepach trzeba używać odrobinę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.

zobacz szczegóły
Owszem są diamenty, które potrafią idealnie wczuć się w nastrój klienta i sprawić, by klient, który zjawił się u nas po wkładki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami butów, ale tu musimy być bardzo utalentowani lub być po przeszkoleniu z technik sprzedaży. W wielu miastach organizowane są szkolenia techniki sprzedaży (sprawdź przykłady). Takie szkolenie pozwala nam dowiedzieć się, jak prowadzić rozmowę z klientem, żeby ten chciał podtrzymywać konwersację i co najważniejsze dla sprzedawcy, by wyszedł z więcej niż jedną rzeczą.

Bycie sprzedawcą nie jest dla każdego

Sporo osób, które nie mogą nigdzie znaleźć pracy idą pracować do sklepu. Jednak praca w sklepie, tak naprawdę, nie jest taka banalna jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Niestety nie możemy tylko chodzić po sklepie i udawać, że poprawia się ekspozycję. Nie można też spędzić czasu na plotkowanie ze znajomą, która właśnie pojawiła się w sklepie. Musimy spełnić określone normy, w innym wypadku nie otrzymamy premii lub będziemy zwolnieni. Nie jest to miła perspektywa, ale jednak, w ten sposób to wygląda. Na szczęście pracodawcy wiedzą, że sprzedawać trzeba umieć i wysyłają swych pracowników na szkolenia techniki sprzedaży. Choć, jak to bywa nie do każdego pracodawcy dotarło, że przez właściwe przeszkolenie pracowników można zwiększyć obroty i to nawet o pięćdziesiąt procent, a bywa, że i więcej. Jeżeli zatrudniliśmy w sklepie osoby z różnych bajek to, czym prędzej powinni oni dowiedzieć się, na czym polega sprzedaż, by dzienny utarg wprowadzał uśmiech na twarzy a nie prowadził do tego, że nie ma, co przeliczać, bo kasa wręcz świecie pustkami (inne szkolenia): ). Jeżeli zauważymy, że biznes nie http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann przynosi przewidywanych obrotów, to musimy spróbować zmienić taki stan rzeczy. Na sto procent, dobrym początkiem okaże się szkolenie dla osób zatrudnionych z technik sprzedaży.