Ametyst – a więc, mówiąc dosłownie: kamień przeciwko Nawaleniu się

Ametyst – a więc, mówiąc dosłownie: kamień przeciwko Nawaleniu się

Niemal każdziutki poprzez pewien okres własnego życia interesuje się co znaczą imion, co znaczą snów, czy też znaczeniom kamieni. Bywa to powiązane z naszym zamiłowaniem do rzeczy nawet i „magicznych”, które to występują w codziennym życiu.

Nie inaczej bywa z kamieniem o nazewnictwie: Ametyst. Co warto na jego temat wiedzieć, poza faktem, że posiada przepiękny fioletowy kolorek? Co oznacza zawarte wewnątrz temacie stwierdzenie: „skałka przeciwko Nawaleniu się”? Tego wszyściutkiego i jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego pisanego dzisiaj felietoniku!
opony zimowe

Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Jak tu już zostało napomknięte we wstępie, skałka o nazwie Ametyst posiada fioletową kolorystykę (chociaż też pokazuje się wewnątrz kolorze purpurowym, albo fioletowo-purpurowym), jednak to nie finisz jego wyglądu. Ów skałka może pokazywać się pod bardzo wieloma formami oraz wymiarami – wszyściutko bywa uzależnione od szlifu, czy wielkości konkretnej bryłki. dobrze tutaj od razu napomknąć, iż ametyst jest minerałem, który stosujemy tylko jako ozdóbkę (w postaci skałki szlachetnego) wewnątrz jubilerstwie.

Jeśli sądzisz, że omawiany tu tekst jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten link, a przeczytasz więcej informacji lampki nocne z kryształkami.

Z jakiego powodu jednakże jest nazywamy skałką na upicie się? A więc, jest to powiązane z mitologią, konkretnie mitologią rzymską, w której istnieje legenda, która mówi, iż istniała nimfa o imieniu Amethis, w której był zakochany cały czas uPITy bóg Bachus, który ją prześladował.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy więc do przelogowania się do kolejnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Bogini Diana przejęta losem zrozpaczonej nimfy zmieniła ją w przepiękny klejnot, którego to Bachus obdarzył mocą ujarzmiania oraz pokonywania pijaństwa.

Nawet i sporo lat później starożytni tworzyli pucharek wraz z ametystu, aby nie jedynie ustrzec się przed upijaniem się, ale również by zniwelować oddziaływanie trucizn, które to mogłyby się w nim odnaleźć.