Alby na komunię

Alby na komunię

Chociaż tegoroczny sezon na komunię raczej można uznać za zakończony, bo komunie zwykły odbywać się w maju, biznes komunijny nadal się kręci. Kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy w naszym kraju panowała raczej bieda, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, aniżeli dziś.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy dzieci nie dostawały tylu prezentów na komunię, ile dziś. A zamiast tabletów, quadów, czy smart fonów, prezentem był łańcuszek ze złota, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata. Dziś priorytety zmieniły się nieco, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały takie same, pozostały niezmienne. Jakie to fakty?

Przede wszystkim ubiór. Kiedyś nasze dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane odświętnie. Najczęściej wkładano garnitury, strojne sukienki, czy alby komunijne. Dziś zmieniło się niewiele w tej kwestii. Dzieci nadal wyglądają odświętnie, wkładając alby. Jakiezalety niesie ze sobą ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?

Autor: Superfoto.pl

Przede wszystkim wszystkie dzieci prezentują się identycznie. Nikt nie jest „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy wyglądają podobnie. Wiadomo, że jeśli chłopcy pójdą ubrani w garnitury, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedni będą posiadać ładniejsze sukienki, inni zaś nieco z niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Chłopcy pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne włożą lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci biedniejsi, włożą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, alby na komunię nie są drogie, a najczęściej wyglądają bardzo podobnie. Najczęściej krój alb w tej samej parafii nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę od kogoś, z drugiej ręki. Przecież nikt się nie zorientuje zobacz szczegóły na na komunię cieszą się ciągle dużą popularnością. Są rodzice, kupujący dziecku nawet dwie, czy trzy alby, by uniknąć codziennego prania podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci codziennie uczęszczają na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy współczesnymi komuniami u różnych ludzi, o różnym statusie majątkowym, te alby mogą jedynie zjednoczyć wszystkich w kościele.

Nasz tekst wydaje się być ciekawy? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj termopara typ k w ten link.

br>
Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę acana grasslands, która odnosi się do omawianej sprawy, więc niewątpliwie także Cię zaintryguje!

Dzięki albom, wszystkie dzieci tak samo są ubrane, a to na pewno niesie wiele pozytywów (sprawdź tutaj na ).