Aktywny zimowy wypoczynek nie tylko w Tatrach

Mimo pozorów sporty zimowe można uprawiać (jeśli o nasz kraj chodzi) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem czy w Wiśle (szczególnie ta ostania miejscowość jest popularna dzięki naszym sukcesom w skokach narciarskich). Dyscypliny takie warto uprawiać także w innych, nie mniej interesujących lokalizacjach, których zwykle nie bierzemy pod uwagę gdy myślimy o wypadzie zimą na narty.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkim wiadomo że okolice Dusznik­ – Zdroju to wyśmienite tereny do uprawiania – nieco niedocenianej dyscypliny sportowej – biegów narciarskich. Nie są one wprawdzie tak widowiskowe jak narciarstwo zjazdowe, niemniej jednak mają swych zwolenników. Jeżeli zdecydujemy się na nietypowe rozwiązanie i napiszemy w Google frazę: kwatery Zieleniec, wówczas będziemy mogli skorzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, jak też z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tymże rejonie. Tym osobom które mają chęci do rywalizacji i są wysportowani, sugeruje udział w biegu narciarskim otwartym, tzw.

Czy pragniesz głębiej przeanalizować opisywany na tej stronie temat? Jeśli tak, bez obaw kliknij tu, aby przeczytać więcej na tej stronie!

Biegu Piastów. Jest to najstarsza rekreacyjna impreza w narciarstwie biegowym. Organizatorzy przygotowali dużą ilość tras o zróżnicowanym szczeblu trudności, zatem doskonale bawić się będą zawodowcy, jak i troszczące się o zdrowie familie.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z latoroślami będą prawdopodobnie szukać komfortowej jak też usytuowanej blisko wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich sporo. Możemy tam znaleźć klasyczne pensjonaty żywcem wyjęte z poprzedniego stulecia, czy też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, w których to mieszczanie mogą chociaż na chwilkę zakosztować wiejskiego żywota, bez wysiłku i tych wszystkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak czyszczenie chlewika, wczesne wstawanie by paść zwierzęta, itd. (ta moda przypomina trochę zachwyty nad wsią sprzed przeszło stu laty).

Jeżeli masz ochotę wiedzieć więcej, doczytaj treści zawarte na następnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie dodatkowe wpisy.

Z kwater w Zieleńcu możemy skorzystać również latem, tym bardziej że lokalny klimat jest szczególny i przypomina alpejski. Nic więc dziwnego że w Kotlinie Kłodzkiej od dawna lokowane były kurorty popularne ongiś w całej Europie. Stąd też dzisiaj można dla przykładu w Dusznikach – Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub radować się cudnym parkiem w angielskim stylu.