Aktualny rynek pracy

Aktualny rynek pracy

Współczesny rynek pracy tak intensywnie się zmienia, iż te profesje, na które jeszcze niedawno istniał popyt, w tej chwili nie cieszą się już tak wielkim zainteresowaniem. Jakie profesje mają dzisiaj największe powodzenie?

Pracodawcy ogłaszają, że największe deficyty występują w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji. Pomimo widocznego zastoju w ”budowlance” cały czas pojawiają się problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy odczuwalny jest także znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie oznacza niestety, że na pracę mogą szybko liczyć wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy cenią bowiem zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie gdy dopiero zdobyliśmy dyplom. Musimy jedynie pokornie czekać na nabycie praktyki w trakcie pracy zawodowej. (Zobacz też oferty pracy administrator nieruchomości)

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Bezustannie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Handlowców chcą widzieć na liście pracowników właściwie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Profesja ta cały czas jest popularna i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Przeszkód ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź praca gniezno) Rozwijająca skrzydła krajowa gospodarka opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium wprowadza nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał oraz możliwości, z tego względu informatycy na pewno bezrobotnymi w Polsce długo nie pozostaną. (News oferty pracy sopot)
Pamiętajmy, że nie tylko doświadczenie i ukończone szkoły wyższe otworzą nam drogę do sukcesu. To również umiejętność pracy w zespole, wykazanie inicjatywy i otwarty umysł na nowe wyzwania przyczynią się, że zyskamy w oczach przyszłego pracodawcy.