Akcesoria, jakie są dziś absolutnie konieczne, jeśli jest się właścicielem psa

Akcesoria, jakie są dziś absolutnie konieczne, jeśli jest się właścicielem psa

Bycie posiadaczem psa to faktycznie bardzo duża odpowiedzialność. Dlaczego? Przecież to żywe stworzenie, o jakie trzeba jak najtroskliwiej dbać. Przede wszystkim wobec tego należy szczegółowo przemyśleć własną decyzję o posiadaniu domowego zwierzaka, a gdy już się ją podjęło, najlepiej przygotować się na jego powitanie w progu swojego domu. Jakie akcesoria są zdecydowanie potrzebne? Czym należy się kierować podczas ich kupowania?

akcesoria dla psa

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Co najważniejsze, trzeba się wyposażyć w znakomitej jakości obroże. Obroża dla psa ma być nie tylko ładna, ale funkcjonalna oraz wygodna. Ich oferta jest jednakże na tyle różnorodna, że wybór nie będzie kłopotem. Obroża nie powinna uciskać karku zwierzęcia, więc najistotniejsze znaczenie ma dostosowanie optymalnego rozmiaru. W dodatku, warto pamiętać, że obroża wywiera również wpływ na kształtowanie się ciała psa. Gdy ma się jakiekolwiek wątpliwości, o porady należy zapytać hodowcę, u którego psa się kupuje lub weterynarza. Bardzo dużym zainteresowaniem wyróżniają się obecnie obroże elektryczne (elektryczne obroże treningowe) lub przeciwpchelne. Trzeba pamiętać, że obroża musi być co jakiś czas wymieniana, razem z wzrostem psa. Dodatkowo konieczne są też smycze oraz akcesoria do domu, czyli wszelkiego rodzaju miski do wody oraz karmy i legowisko. Przygotowując się na przygarnięcie psa, wskazane jest zgromadzić odpowiednie kosmetyki, a chociaż szampon do sierści, szczotkę, która jest niezbędna w czasie jej rozczesywania, cążki do pazurów i środki przeciwpchelne. Dokładne kąpanie pupila to zdecydowana podstawa, nawet kiedy on tego nie lubi.

obroża

Autor: Petr Kadlec
Źródło: http://www.flickr.com

Pies powinien posiadać w dodatku swoje zabawki. Naturalnie, warto jest zachować umiar. Początkowo starczy piłka do rzucania oraz gryzaki, a z czasem, gdy pozna się kolejnego członka rodziny, będzie można przystosować nowe akcesoria, jakie mu się spodobają. Podsumowując, każdy kto chce kupić lub przygarnąć psa musi skompletować wyprawkę. Najważniejsze składniki to komfortowa i bezpieczna obroża, smycz, posłanie, miski oraz kosmetyki – przykłady: www.sport-dog.pl/. Posiadacze psów muszą też pamiętać o zabawkach, jakie umilą wspólne chwile z zwierzęciem. Sklepy zoologiczne najczęściej mają w swojej ofercie wszystkie potrzebne artykuły.