Administrowanie jakością w publicznych urzędach

Administrowanie jakością w publicznych urzędach

W obecnych czasach dużo wymagamy od urzędów administracji publicznej. Spełniają one wiele zadań na rzecz mieszkańców. Oczekiwania petentów rosną, chcemy być obsługiwani na identycznym poziomie jak ma to miejsce w sektorze prywatnym. Dodatkowo oczekujemy transparentności postępowań, chcemy znać kryteria na jakich podstawie została wydana jakaś decyzja.

sprawdź wiecej

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wszystkie te wymagania sprawiają, że koniecznym jest wprowadzenie w administracji publicznej metod zarządzania jakością znanych z przedsiębiorstw. Działania takie podejmowane są też w sektorze publicznym. Inicjowane one są odgórnie. W dzisiejszych czasach wszelkie innowacje w obszarze usług publicznych biorą swój początek w instytucjach wspólnotowych, podobnie jest i w tym wypadku.

Ta oferta Kreator pozwu rozwodowego jest niezwykle ciekawa i jeżeli poszukujesz większą ilość wiadomości na opisywaną tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Powszechny Model Oceny to unijny standard zarządzania jakością wykoncypowany celowo na potrzeby jednostek administracji publicznej i stopniowo wprowadzany w urzędach. Określony jest on dla jednostek wszystkich poziomów, począwszy od jednostek samorządowych po jednostki centralne.

Spotkanie pracownicze

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Model ów uwzględnia szczególne wymogi tego typu instytucji. Składa się na niego kilka elementów, jeden z nich to odkrycie skutecznej metody zarządzania. Wiadomo nie od dziś iż najbardziej efektywną metodą zarządzania jest umiejętność delegowania zadań na pracobiorców, zatem takie działanie, które pomoże zrealizować jednocześnie cele podmiotowe pracowników jak również cele ogólne firmy czy instytucji. Nie jest to łatwe, w związku z tym od kadry kierowniczej wymagane jest ciągłe rozwijanie kompetencji przywódczych (dodatkowe informacje). Dobry przywódca potrafi tak zaprezentować cele organizacji, iż podlegli mu pracownicy potraktują je jako prywatne co pozytywnie wpłynie na jakość realizowanych obowiązków. Menadżer ma przedstawić ogólny zarys, cele do realizacji, a resztę pozostawić pomysłowości pracowników.

Jeśli stworzony tutaj tekst zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do strony (http://www.mojekonferencje.pl/konferencje-pomorskie), gdzie znajdziesz więcej treści.

Prościej jednak to stwierdzić aniżeli zrobić, dlatego konieczne są co jakiś czas instruktaże dla kadry zarządzającej.

W powyższym celu warto wbić w internecie frazę: rozwijanie kompetencji przywódczych, a wyszukamy właściwe szkolenia. Jak pokazują badania gros kierowników nie potrafi we właściwy sposób zlecać zadań pracobiorcom, stąd przeciążenie pracą a także wypalenie zawodowe jakie skutkują obniżeniem wydajności urzędów.