Absolwenci stają obecnie przed trudnym wyborem

Absolwenci stają obecnie przed trudnym wyborem

Młodzi ludzie po studiach stają dzisiaj przed niełatwym wyborem. Muszą z jednej strony znaleźć taką pracę, aby pozwolić sobie na normalny byt, z drugiej strony jednak wiele osób chciałoby poza normalną pensją móc rozwijać swoje zainteresowania. W dzisiejszych czasach znajduje się na rynku pracy wielu absolwentów chcących odnieść sukces zawodowy.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w przypadku kierunków technicznych jest to możliwe, to już trudniej o to wśród absolwentów kierunków humanistycznych. U nas na ogół nie widzi się możliwości płynących z pracy perspektywicznej. Zwykle najważniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie pracy na już, w tej chwili, nie zważamy na planowanie, nie dostrzegamy, że planowanie jest najistotniejszą siłą napędową nowych technologii.

Sprawdź bez lęku ten udostępniony (http://www.account-pl.eu/publikacje/profesjonalny-osad-jako-fundament-rewizji-finansowej) wpis. Przedstawia on pokrewną tematykę, zatem na pewno także będzie według Ciebie warty poznania.

Poszukiwani pracownicy do zbioru owoców.

Podejście humanistyczne stwarza możliwość wykonania jakiegoś zadania przy założeniu, że jego efekt będzie dostrzegalny w formie wieloletnich sukcesów. Najważniejsze dzisiaj w w dobrze rozwiniętych krajach jest planowanie. Ważne wyjątkowo staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Związane jest to z uniwersalizmem moralnym oraz myśleniem, że wszystkie rzeczy jakie robimy muszą posiadać skutki dobre dla całej ludzkości

.

praca w Grójcu

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba kształcić młodych ludzi i rozwijać na to, aby w przyszłości absolwenci potrafili planować przyszłościowo, dbając o następne pokolenia, kłaść nacisk podejście moralne, nie tylko pragmatyczne. Niestety nie dzieje się tak aktualnie w naszym kraju w polityce, czy też w działaniach kulturowych. Kuleje niezmiernie mocno zarządzanie jakimikolwiek projektami. Bardzo dużo pieniędzy publicznych jest marnowana a w dodatku znaczna większość tych pieniędzy nie da wymiernych skutków.

Taki stan rzeczy odzwierciedla się również ciężką sytuacją na rynku pracy. Po co zatrudnić kogoś, kto zadba o identyfikację wizerunkową różnych placówek publicznych w danym mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiejkolwiek idei, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko rujnuje się gospodarkę, ale również nie wspiera się idei permanentnego rozwoju. Odzwierciedla się to nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach kraju, oferty pracy Grójec dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.