Audyt przedsiębiorstwa jako podstawa jego rozwoju

Od czego jest audytor? Odpowiedź jest łatwa: przeprowadza audyt, czyli dogłębne kontrolowanie pewnych kwestii. W tym artykule właściwie chodzi o kontrolę, którą wykonuje się w biznesie. Jeśli nie widzisz, że takie sprawdzanie firmy jest niezbędne, zachęcamy do czytania – ten tekst może mocno zmodyfikować twój punkt widzenia.

Czytaj dalejAudyt przedsiębiorstwa jako podstawa jego rozwoju

Kontrola działań – ratunek dla firmy

Zarządzanie biznesem to trudny kawałek chleba. Wie o tym każdy manager. Trzeba analizować każdy element pracy firmy, zaczynając od sprzedaży, po księgowość. A na domiar złego nad Wisłę nadchodzi kryzys, więc przedsięwzięcia, które planują stać solidnie na rynku, muszą zracjonalizować swoje finanse.

Czytaj dalejKontrola działań – ratunek dla firmy

Kim jest auditor i w czym pomaga firmie

Audytor to profesja powszechnie uważana za prestiżową. Jest to osoba o wyjątkowych predyspozycjach, której kwalifikacje wykraczają daleko poza obszar księgowania. Bo przecież kwestie rachunkowe to główny obiekt którym interesuje osobę, wykonującą ten zawód. Przeprowadzając kontrole w różnych instytucjach, taki specjalista musi dokonać dogłębnej analizy płac, skontrolować finanse. Zazwyczaj także doradza w tych kwestiach. Musi więc mieć dużo szersze spojrzenie na całą sprawę, niż zwykły księgowy w danej firmie. Zwykle sporządza rożne raporty i sprawozdania.
Jeszcze więcej pracy mają audytorzy branżowi.

Czytaj dalejKim jest auditor i w czym pomaga firmie

Badania satysfakcji klientów

Badania satysfakcji klientów to kluczowa sprawa dla każdego biznesmena, który usiłuje, by zawsze gwarantować konsumentom wysoką jakość artykułów i usług. Tego typu analizy trzeba realizować regularnie, ponieważ zdanie konsumentów musi być nieustannie monitorowane, dzięki czemu da się zaprowadzać na bieżąco potrzebne zmiany.

Czytaj dalejBadania satysfakcji klientów

Rynek usług księgowych w Warszawie

Jeżeli zauważasz, że w twoim przedsiębiorstwie coś nieprawidłowego dzieje się z budżetem, to nie czekaj i zatrudnij specjalistów, którzy zrealizują wewnątrz ogólny audyt finansowy. Jest to skrupulatne skontrolowanie finansów przedsiębiorstwa przez grupę zawodowych audytorów. Będą szukać oni wszelkich pomyłek i złych operacji, które zatwierdzili twoi ludzie.

Czytaj dalejRynek usług księgowych w Warszawie

1 z 11